قطعی اینترنت برای کنکور امسال منتفی شد

رئیس سازمان سنجش:

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری کنکور تیرماه بدون قطع اینترنت خبر داد و گفت: از تجهیزات جدید طراحی شده برای حفظ امنیت آزمون پس از برگزاری کنکور رونمایی و در این رابطه اطلاع رسانی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاری آزمون سراسری در تاریخ ۱۴ و ۱۵ تیرماه عنوان کرد: آزمون سراسری پیش رو با تمام قوا و تجهیزات جدید طراحی شده، برگزار می‌شود که ضریب امنیت آزمون سراسری را چند ده برابر خواهد کرد.

با تجهیزات جدید برای حفظ سلامت کنکور نیازی به قطعی اینترنت نیست

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: این نوید را به مردم می‌دهم که هر سال سعی می‌کنیم با تجهیزات و امکانات جدیدتر و با به کارگیری تکنیک‌های نوین در بحث امنیت آزمون، کنکور را پشت سر بگذاریم.

وی افزود: تمهیدات امسال برای برگزاری آزمون یک گستردگی خاص و ویژه‌ دارد که پس از برگزاری آزمون در این رابطه اطلاع رسانی خواهیم کرد.

بجای قطع اینترنت خواستار مدیریت آن در زمان آزمون سراسری هستیم

پورعباس در پاسخ به سئوالی در این خصوص که آیا امسال برای برگزاری کنکور اینترنت قطع می‌شود یا خیر، گفت: ما خواستار قطع اینترنت نبودیم بلکه خواستار مدیریت شبکه اینترنت هستیم و این موضوع در جلسه شورای امنیت کشور مورد بحث و تصمیم گیری قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: سال گذشته نیز اینترنت قطع نشد ولی چنین شبهه‌ای ایجاد شد در حالیکه ما به دنبال مدیریت و ایجاد امنیت ویژه در حوزه سایبری هستیم که روی آزمون اثری نگذارد و این تصمیم گیری در شورای امنیت کشور انجام خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن