آخرین فرصت درخواست انتقال و مهمانی دانشجویان علوم‌پزشکی

مهر 1402

فرصت ثبت درخواست انتقال و مهمانی دانشجویان علوم‌ پزشکی برای نیم‌سال نخست سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲، پنج روز دیگر به پایان می‌رسد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نخستین مرحله از فرایند انتقال دانشجویان دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور با «ثبت درخواست توسط دانشجویان متقاضی در دانشگاه مبدأ و بارگذاری مدارک لازم» از دوشنبه ۴ اردیبهشت‌ آغاز شده و روز چهارشنبه ۳۱ خرداد به پایان می‌رسد. بر این اساس، دانشجویانی که متقاضی انتقال یا مهمان‌شدن در نیم‌سال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ هستند، تا پایان خرداد فرصت دارند که درخواست خود را در دانشگاه محل تحصیل خود ثبت‌کنند.

دومین مرحله: بررسی مدارک درخواست انتقال

پس از ثبت درخواست از سوی دانشجویان، دومین مرحله یعنی «بررسی مدارک و اعلام نقص توسط دانشگاه مبدأ و رفع نقص توسط دانشجویان» آغاز می‌شود. سه روز پس از اتمام مرحله نخست، دانشگاه‌های مبدأ، مدارک دانشجویان متقاضی مهمانی یا انتقال به دانشگاه‌های دیگر را بررسی می‌کنند که بر این اساس، فرایند بررسی مدارک دانشجویان از روز شنبه، سوم تیر شروع می‌شود و در نیمه نخستین ماه از فصل تابستان به اتمام می‌رسد.

سومین مرحله: اعلام نتایج اولیه به دانشجویان

سومین مرحله از فرایند انتقال و مهمانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم‌پزشکی یعنی مرحله «رسیدگی و اعلام نتیجه اولیه توسط دانشگاه مبدأ» از ۱۷ تیر آغاز می‌شود و در ۳۱ تیر به پایان می‌رسد.

چهارمین مرحله: رفع نقص مدارک مهمانی دانشجویان

«بررسی مدارک و اعلام نقص توسط دانشگاه مقصد و ویرایش توسط دانشجو» که چهارمین مرحله از فرایند انتقال و مهمانی دانشجویان است، طی یک بازه زمانی ۱۶ روزه یعنی از روز یک تا ۱۶ مرداد از سوی دانشگاه مقصد به دانشجویان اعلام می‌شود.

آخرین مرحله: اعلام نتایج درخواست مهمانی دانشجویان علوم پزشکی

آخرین مرحله، یعنی «اعلام نتایج نهایی توسط دانشگاه مقصد» و «تایید نهایی و ثبت نتیجه نهایی فرایند توسط دانشگاه مبدأ و ارسال به دانشگاه مقصد» از سوی دانشگاه مقصد از ۱۷ تا ۳۱ مرداد به دانشجویان اعلام می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن