جزئیات آزمون ارزیابی دانشجویان ایرانی متقاضی انتقال به داخل کشور

ویژه ورودی های ۲۰۱۹ به بعد؛

جزئیات آزمون ارزیابی علمی دانشجویان شاغل به تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی خارج از کشور متقاضی انتقال به دانشگاه های داخل (ویژه ورودی های ۲۰۱۹ به بعد) اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آزمون ارزیابی علمی دانشجویان شاغل به تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی خارج از کشور متقاضی انتقال به دانشگاه های داخل (ویژه ورودی های ۲۰۱۹ به بعد) روز ۲۶ مرداد برگزار می شود.

دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی خارج از کشور متقاضی انتقال به دانشگاه های داخل که از اول ژانویه ۲۰۱۹ به بعد شروع به تحصیل کرده اند و بر اساس مفاد آیین نامه انتقال (قابل مشاهده در https://sanjeshp.ir/PDF.aspx?newsid=۱۰۲۳۹۷&type=application/pdf) مشمول مقررات انتقال به داخل خارج شده اند، می توانند در این آزمون و شرکت کرده و در صورت احراز شرایط مندرج در آیین نامه، به شورای انتقال معرفی خواهند شد.

این آزمون در روز پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ طبق مندرجات این اطلاعیه برگزار خواهد شد.

مرحله پیش از آزمون

دانشجویان متقاضی انتقال موظفند درخواست خود را همراه با مدارک مورد نیاز (طبق آیین نامه انتقال) که به تأیید دانشگاه محل تحصیل و سفارت جمهوری اسلامی ایران در آن کشور رسیده است، در سامانه انتقال دانشجویان خارج به داخل https://mohed.behdasht.gov.ir/transition ثبت و بارگذاری کنند.

توجه ۱: فقط کسانی مجاز به حضور در جلسه و شرکت در آزمون خواهند بود که پرونده آنها در سامانه فوق رسیدگی و تأیید شده و بر اساس ضوابط مربوطه، مجاز به شرکت در آزمون شناخته شده اند.

توجه ۲: این آزمون فقط جهت ارزیابی علمی متقاضیان انتقال به داخل، به عنوان یکی از مراحل فرآیند بررسی مدارک است و آزمون ورودی به دانشگاه های داخل نیست. بنابراین، قبولی در این آزمون به منزله موافقت با انتقال نبوده و صرفاً پرونده دانشجو را در شورای انتقال قابل طرح می سازد و حقی برای فرد ایجاد نمی کند.

مرحله نام نویسی در آزمون

در صورت تکمیل بودن کلیه مدارک مورد نیاز و تشکیل پرونده، دانشجویان باید آمادگی خود را جهت شرکت در آزمون به کارشناس ارزشیابی در مرکز خدمات آموزشی اعلام کنند تا نام آنها در لیست مرکز خدمات آموزشی ثبت شود. پس از آن، دانش آموختگان باید در زمان تعیین شده، نسبت به نام نویسی اینترنتی در سایت www.sanjeshp.ir اقدام کنند.

نکته: در صورت تکمیل نشدن مدارک و اتمام مهلت ثبت نام، این مرکز هیچ گونه مسئولیتی در قبال عدم امکان شرکت دانش آموختگان در آزمون را نخواهد داشت و آنان باید در آزمون های بعدی شرکت کنند.

ثبت نام از روز یکشنبه اول مرداد تا روز چهارشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۲ از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام خواهد شد.

توجه: متقاضیان باید تا پیش از ثبت نام اینترنتی برای شرکت در آزمون، مدارک خود را در سامانه انتقال دانشجویان خارج به داخل https://mohed.behdasht.gov.ir/transition ثبت و بارگذاری کنند.

روش ثبت نام اینترنتی

داوطلبان باید هر یک از مدارک زیر را اسکن کرده (با حجم ۱۰۰ تا ۳۰۰ کیلوبایت و فرمت jpg) و هنگام ثبت نام از طریق پیوند مربوطه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی www.sanjeshp.ir بارگذاری کنند. پس از ارسال مدارک، دکمه «آغاز ثبت نام» فعال می شود و با فشار دادن آن، فرم ثبت نام در اختیار داوطلب قرار می گیرد.

داوطلبان باید فرم را کامل کرده و با کلیک روی دکمه ثبت نهایی، کد رهگیری را دریافت کنند.

هزینه شرکت در آزمون ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال (۶۳۰ هزار تومان) است که در آغاز ثبت نام، به صورت اینترنتی و با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب پرداخت می شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام اینترنتی:

۱. تصویر اسکن شده یک قطعه عکس که در سال جاری گرفته شده باشد

۲. تصویر اسکن شده صفحه اول شناسنامه

۳. تصویر اسکن شده کارت ملی

توجه: هر یک از تصاویر بالا باید با فرمت jpg و حجم حدود ۱۰۰ تا ۳۰۰ کیلو بایت تهیه شود.

کارت شرکت در آزمون از روز سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ از طریق سایت مرکز سنجش در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

توجه مهم: داوطلبان باید پرینت کارت ورود به جلسه و اصل کارت ملی (یا شناسنامه) خود را در روز آزمون همراه داشته باشند، در غیر این صورت از ورود آنان به سالن برگزاری آزمون جلوگیری خواهد شد.

آزمون در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران برگزار خواهد شد که نشانی دقیق آن روی کارت ورود به جلسه درج می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن