زمان پرداخت وام های دانشجویی نیمسال دوم ۱۴۰۲

رئیس صندوق رفاه دانشجویی اعلام کرد:

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم زمان پرداخت وام های دانشجویی برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ را اعلام کرد.

مسعود گنجی در گفتگو با خبرگزاری مهر درباره زمان پرداخت وام‌های دانشجویی در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ گفت: ثبت نام و تأیید وام‌های دانشجویی به تازگی تمام شده است و معمولاً کارشناسان صندوق رفاه دانشجویان نیز دو هفته روی آن کار می‌کنند.

وی ادامه داد: دانشجویان تا ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ فرصت داشتند برای درخواست وام‌های دانشجویی ثبت نام کنند، سپس کارشناسان دانشگاه‌ها تا ۸ خرداد زمان دارند تا مدارک دانشجویان را بررسی و تأیید کنند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان افزود: براساس درخواست دانشگاه‌ها این مهلت یک هفته دیگر نیز تمدید شد. اکنون این مهلت به اتمام رسیده و سایت صندوق رفاه دانشجویان بسته شده است و از امروز شنبه ۲۰ خرداد تا چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه کارشناسان صندوق رفاه فرصت دارند، پرونده‌های ارسالی از سوی دانشگاه‌ها را بررسی کنند.

وی ادامه داد: در بررسی کارشناسان صندوق اگر پرونده‌ها دارای ایراداتی باشند به دانشگاه‌ها عودت داده شده و اگر شرایط لازم را داشته باشند، تأیید می‌شوند، اگر بررسی پرونده‌ها در هفته جاری به اتمام برسد، از شنبه هفته آینده پرداخت وام‌های دانشجویی آغاز می‌شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان افزود: ولی اگر بررسی پرونده‌ها در هفته جاری به اتمام نرسد و کارشناسان صندوق درخواست تمدید مهلت کنند، احتمالاً این مهلت یک هفته دیگر نیز تمدید می‌شود در آن صورت پرداخت وام‌های دانشجویی از اول تیرماه آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: اولین وامی که پرداخت خواهیم کرد وام تحصیلی بوده و سپس وام شهریه را پرداخت خواهیم کرد پس از آن وام ضروری پرداخت خواهد شد و در مرحله چهارم وام ودیعه مسکن را ارائه خواهیم داد.

گنجی با بیان اینکه این فرایند احتمالاً بیست و یک روز طول خواهد کشید افزود: امسال هر دانشجویی که برای دریافت انواع وام‌های تحصیلی ثبت‌نام و دانشگاه آن را تأیید کرده است وام دریافت خواهد کرد.

وی ادامه داد: دانشگاه‌ها از میان دانشجویانی که ثبت‌نام کرده بودند ۱۰ هزار نفر یعنی حدود ۵ الی ۶ درصد را به دلیل نقص مدرک و دلایل دیگر تأیید نکرده اند.

رئیس صندوق رفاه افزود: بعد از پرداخت وام‌ها، اگردانشجویان مشاهده کردند، وام به حساب آنها ریخته نشده است، برای پیگیری به دانشگاه‌های خود مراجعه کنند تا دلیل عدم پرداخت مشخص شود، اگرمشکل ازسوی دانشجو باشد که مقصر خودشان هستند، اما اگر از طرف دانشگاه باشد با صندوق رفاه مکاتبه کنند تا کارها انجام شود که البته زمان‌ بر خواهد بود چون باید بررسی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن