جزییات طرح ارتقای رتبه داوطلبان کنکور توسط آموزش و پرورش استان فارس

طرح خلاقانه آموزش پرورش شیراز

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس در بیان طرح‌های خلاقانه آموزشی در این استان، از برگزاری طرحی ۱۸روزه برای ارتقای رتبه داوطلبان این استان در کنکور سراسری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، هر چند بر اساس آمارها رتبه سال گذشته استان فارس در کنکور سراسری در همه رشته‌ها نسبت به ۱۴۰۰ بهبود پیدا کرده اما این جایگاه هنوز شایسته این استان دارالعلم نیست و اداره‌کل آموزش و پرورش در تکاپوی بهبود این جایگاه است.

محمد خلیل عسکری روز شنبه در هفدهمین جلسه کمیته راهبردی کیفیت بخشی به آموزش کارگروه توسعه مدیریت آموزش و پرورش استان فارس بیان کرد: برنامه‌های ۱۸ و ۵۰ روزه آمادگی برای کنکور و ارتقای نمره نهایی دانش‌آموزان از جمله طرح‌های خلاقی است که اکنون در این استان اجرایی شده است.

او بر داشتن پیوست رسانه‌ای چنین برنامه‌های خلاقانه‌ای در آموزش و پرورش استان فارس تاکید کرد، چرا که در این فصل دانش آموزان در مدرسه حضور ندارند و باید اطلاع‌رسانی کافی برای بهره‌مندی‌ آنها از این طرح‌ها صورت گیرد.

اما طرح ۵۰ روزه ارتقای رتبه کنکور داوطلبان استان فارسی چیست و چگونه قرار است بر کسب رتبه‌های مطلوب از سوی آنها اثر بگذارد؟ به این منظور با فرشید قاسمی معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان فارس به گفت‌وگو پرداختیم.

به گفته او به رغم پیشرفت نسبت به سال‌های گذشته، اکنون استان فارس در رشته تجربی، ریاضی، انسانی، زبان خارجی و هنر به ترتیب رتبه‌های ۲۱، ۲۱، ۱۹،۱۵ و ۱۸ کنکور سراسری را در میان استان‌های کشور به خود اختصاص داده است.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان فارس افزود: در این مسیر برای ارتقای جایگاه استان فارس و بهبود رتبه داوطلبان هم استانی طرح ۱۸ روزه آمادگی برای کنکور برای نخستین بار در کشور با ابتکار متخصصان آموزشی این استان برنامه‌ریزی شد.

او ادامه داد: پس از برگزاری آخرین امتحان نهایی دانش‌آموزان تا آزمون سراسری فاصله ۱۸ روزه‌ای وجود دارد که قرار است با این طرح آموزشی به بهترین شکل برای افزایش آمادگی داوطلبان به‌کار گرفته شود.

آنطور که قاسمی توضیح داد، در این دوره ۱۸ روزه با همکاری معلمان مجرب آموزش و پرورش فارس دوره‌های جمع‌بندی از کتاب‌های دهم، یازدهم و دوازدهم بر اساس زمانبندی مشخص و بستر برنامه شاد و اسکای روم برگزار و در دسترس عموم دانش‌آموزان این استان قرار می‌گیرد.

او با بیان اینکه برنامه زمانبندی این کلاس‌ها به مدارس ابلاغ شده، عنوان کرد: دانش‌آموزان علاقمند به شرکت در این دوره آموزشی که ۲۷ خرداد تا ۱۳ تیرماه برپا می‌شود، می‌توانند  به آدرس اسکای رومی که به آنها اعلام خواهدشد، مراجعه کنند.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان فارس اضافه کرد: ۲۴ ساعت پس از پایان کلاس‌های کیفی جمع‌بندی، آزمون‌های جامع شبه کنکور و ۲۴ ساعت پس از آن کلاس تحلیل این آزمون برگزار می‌شود.

آنطور که قاسمی می‌گوید این دوره‌های جمع‌بندی و آزمون جامع و تحلیل پس از آن بسته با کیفیتی برای استفاده داوطلبان در ۱۸ روز پایانی است تا به کمک آن با آمادگی افزون‌تری در این آزمون سرنوشت‌ساز شرکت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن