اعلام نتیجه رشته های دارای شرایط خاص در آزمون سراسری ۹۹

اطلاعيه ‌سازمان ‌سنجش ‌آموزش كشور درخصوص اعلام اسامي معرفي‌شدگان‌ چند برابر ظرفيت، زمان و آدرس محل مصاحبه، معاينه و گزينش‌ رشته‌هاي ‌تحصيلي داراي شرايط خاص آزمون سراسري سال 99 منتشر شد.

به گزارش ایزی تست، متن اطلاعیه منتشره به شرح زیر است:

بدین‌وسیله به اطلاع متقاضیان به تحصیل در رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص دانشگاهها و موسسات آموزش عالی (شامل: دانشگاههای شهید مطهری، شاهد، علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، علوم‌پزشکی بقیه‌الله (عج)، علوم پزشکی ارتش، رشته دکتری پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران، رشته مدیریت بیمه اکو دانشگاه علامه‌طباطبائی، دانشکده غیرانتفاعی رفاه، غیر انتفاعی امام رضا (ع)- مشهد، مرکز آموزش عالی تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه-قم، رشته های تحصیلی کاردانی و کارشناسی فوریتهای پزشکی پیش بیمارستانی دانشگاههای علوم پزشکی و کدرشته‌های تحصیلی‌ دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی – تهران) که در زمان انتخاب رشته‌های تحصیلی، یک و یا چندکدرشته از دانشگاههای مذکور را در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ در فرم انتخاب رشته اینترنتی خود انتخاب نموده‌اند، می‌رساند که فهرست اسامی معرفی‌شدگان چند برابرظرفیت هر یک از رشته‌های تحصیلی از بین متقاضیانی که کدرشته محل‌های موسسات مذکور را انتخاب نموده و حدنصاب چند برابر ظرفیت لازم را کسب کرده‌اند، با رعایت تقدم انتخاب رشته در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org درج گردیده است. لذا توجه آن دسته از متقاضیانی را که در ردیف معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت هر یک از رشته‌های تحصیلی دانشگاههای فوق قرارگرفته‌اند، به نکات زیر جلب می نماید:

الف) در گزینش نهایی هر رشته منحصراً کسانی قبول اعلام خواهند شد که برابر برنامه زمانی در مصاحبه و یا سایر مراحل گزینش به شرح مندرج در این اطلاعیه شرکت نموده و در این مرحله موفق شوند و صلاحیت عمومی آنان نیز توسط هیأت‌مرکزی گزینش ذیربط تائید شده و ضوابط انتخاب‌رشته فوق را رعایت نموده و همچنین حدنصاب نمره‌ علمی نهایی برای هر رشته را نیز کسب نمایند. لازم به توضیح است که اسامی پذیرفته‌شدگان نهائی این دانشگاهها به همراه نتایج سایر رشته‌های متمرکز آزمون‌ سراسری اعلام خواهد ‌شد.

ب) معرفی متقاضیان به عنوان چند برابر ظرفیت، به منزله قبولی نمی‌باشد و معرفی‌‌شدگان‌ لازم‌ است‌ برای‌ انجام‌ مراحل‌ مختلف‌ گزینش‌ در تاریخ‌های‌ مقرر به‌ آدرس‌ تعیین‌ شده‌ از طرف مؤسسات در این اطلاعیه مراجعه‌ نمایند. متقاضی ممکن است به یک و یا دو مؤسسه معرفی شده­ باشد، لذا متقاضیانی که به دو مؤسسه معرفی شده‌اند در صورت تمایل می‌توانند به یک مؤسسه و یا هر دو برای انجام مراحل مختلف گزینش مراجعه نماید. بدیهی‌ است‌ عدم‌ مراجعه‌ متقاضیان‌ برای‌ انجام‌ مراحل‌ گزینش در هر مورد معرفی،‌ به‌ منزله‌ انصراف‌ قطعی‌ از گزینش‌ در رشته‌ یا رشته‌های‌ ذیربط آن مؤسسه تلقی‌ خواهد شد و وضعیت متقاضی در اولویت‌های بعدی وی بررسی­ خواهد ­شد. ضمناً در ستون نتیجه کارنامه نهائی در مقابل کدرشته مربوطه آنان عدد یک (۱) به منزله عدم داشتن شرایط گزینش درج می‌گردد.

ج) آن دسته متقاضیانی که نسبت به انتخاب یک یا چند کدرشته محل از مؤسسات دارای شرایط خاص مندرج در این اطلاعیه اقدام نموده ولی در این مرحله معرفی نشده‌اند، عدم معرفی آنها به یکی از دلایل ذیل می‌باشد: یا شانس قبولی در اولویتهای بالاتر از کدهای مربوط به رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص را دارا می‌باشند؛ و یا اینکه فاقد حداقل نمره علمی لازم برای معرفی در این مرحله می‌باشند. بنابراین دلیل عدم معرفی آنان در این مقطع، در کارنامه نتایج نهایی مشخص خواهد شد.

د) بنا به دلایل متفاوت (اعم از نمره علمی و ترتیب اولویت انتخاب رشته متقاضی و یا عدم رعایت استان بومی و…) هیچگونه اعتراضی در این مرحله از اعلام نتایج از سوی متقاضیان پذیرفته نمی‌باشد و پس از اعلام نتایج نهائی، در اوایل آبان ماه، برای متقاضیان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ که نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود در درگاه این سازمان در زمان مقرر اقدام نموده‌اند، کارنامه نتیجه نهایی تهیه و قابل رؤیت و بهره‌برداری خواهد بود، لذا متقاضیانی که پس از دریافت کارنامه نسبت به مندرجات آن برای آنان سوالاتی وجود دارد، می‌توانند به استناد پرینت کارنامه نتیجه نهائی در موعد مقرر با دلیل، درخواست خود را مطرح نمایند.

هـ) معرفی‌شدگان چندبرابرظرفیت می‌بایست قبل از مراجعه به موسسه ذیربط، برای اطلاع از برنامه زمانی و مکان، مدارک مورد نیاز و شرایط عمومی و اختصاصی جهت انجام مراحل مصاحبه، معاینه و یا سایر مراحل گزینش حتماً به درگاه اطلاع‌رسانی موسسه یا ارگان معرفی شده محل مصاحبه مراجعه نمایند.

 و) برنامه زمانی و آدرس درگاه اطلاع رسانی هریک از موسسات:

– معرفی ‌شدگان رشته‌های ‌تحصیلی دانشگاه شاهد تهران:

 متقاضیانی که فهرست اسامی آنان در ردیف معرفی‏ شدگان چند برابر ظرفیت هر یک از رشته‌های ‌تحصیلی دانشگاه‌ شاهد تهران اعلام گردیده، لازم است از تاریخ ۹۹/۰۷/۱۴ به منظور اطلاع  از زمان انجام‌ مراحل مختلف مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های‌ عمومی به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه به آدرس : www.shahed.ac.ir مراجعه نمایند. 

۲- معرفی‌‌شدگان‌ رشته‌های تحصیلی دانشگاه شهیدمطهری:

متقاضیانی که فهرست اسامی آنان در ردیف معرفی‏ شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های تحصیلی دانشگاه شهیدمطهری اعلام گردیده‌، لازم است از تاریخ ۹۹/۰۷/۱۴ به منظور اطلاع  از زمان انجام‌ مراحل مختلف مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های‌عمومی به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه به آدرس :www.golestan.motahari.ac.ir و www.motahari.ac.ir مراجعه نمایند.

۳- معرفی ‌شدگان‌ رشته کارشناسی و کارشناسی‌ارشد علوم قضایی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری:

متقاضیانی که فهرست اسامی آنان در ردیف معرفی‏ شدگان چند برابر ظرفیت کدرشته‌های مذکور در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری اعلام گردیده‌، لازم است از تاریخ ۹۹/۰۷/۱۴ به منظور اطلاع  از زمان انجام‌ مراحل مختلف مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های‌عمومی به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه به آدرس: www.ujsas.ac.ir مراجعه نمایند.

۴ – معرفی ‌شدگان رشته‌ مدیریت بیمه اکو موسسه آموزش عالی بیمه اکو در دانشگاه علامه طباطبائی تهران:

متقاضیانی که فهرست اسامی آنان در ردیف معرفی ‏شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌ مدیریت بیمه اکو موسسه آموزش عالی بیمه اکو در دانشگاه علامه طباطبائی تهران اعلام گردیده، لازم است از تاریخ ۹۹/۰۷/۱۴ به منظور اطلاع از زمان انجام‌ مراحل مختلف مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های‌عمومی به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه به آدرس: www.atu.ac.ir مراجعه نمایند.

۵ – معرفی ‌شدگان رشته‌ دکتری پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران:

متقاضیانی که فهرست اسامی آنان در ردیف معرفی‏ شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌ دکتری پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران اعلام گردیده، لازم است از تاریخ ۹۹/۰۷/۱۴ به منظور اطلاع از زمان انجام‌ مراحل مختلف مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های‌عمومی به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه مراجعه نمایند.

۶- معرفی ‌شدگان رشته‌های تحصیلی دانشکده غیرانتفاعی رفاه تهران:

متقاضیانی که فهرست اسامی آنان در ردیف معرفی‏ شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های تحصیلی دانشکده غیرانتفاعی رفاه اعلام گردیده، لازم است از تاریخ ۹۹/۰۷/۱۴ به منظور اطلاع از زمان انجام‌ مراحل مختلف مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های‌عمومی به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه به آدرس: www.refah.ac.ir مراجعه نمایند.

۷- معرفی‌‌شدگان رشته‌‌های تحصیلی دانشگاه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران:

متقاضیانی که فهرست اسامی آنان در ردیف معرفی‏ شدگان چند برابر ظرفیت هر یک از رشته‌های تحصیلی دانشگاه فوق اعلام گردیده، لازم است از تاریخ ۹۹/۰۷/۱۴ به منظور اطلاع  از زمان انجام‌ مراحل مختلف مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های‌عمومی به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه به آدرس : www.iribu.ac.ir مراجعه نمایند.

۸- معرفی‌شدگان رشته‌‌ تحصیلی های تحصیلی مرکز آموزش عالی تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه-قم :

متقاضیانی که فهرست اسامی آنان در ردیف معرفی‌‌شدگان چند برابر ظرفیت رشته تحصیلی فوق در مرکز آموزش عالی تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه-قم اعلام گردیده، لازم است از تاریخ ۹۹/۰۷/۱۴ به منظور اطلاع  از زمان انجام‌ مراحل مختلف مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های‌عمومی به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه مراجعه نمایند.

۹- معرفی ‌شدگان رشته‌ کارشناسی ارشد پیوسته الهیات و معارف اسلامی و ارشاد دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا(ع)- مشهد:

متقاضیانی که فهرست اسامی آنان در ردیف معرفی‏ شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌ کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و ارشاد دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا(ع)- مشهد اعلام گردیده، لازم است از تاریخ ۹۹/۰۷/۱۴ به منظور اطلاع  از زمان انجام‌ مراحل مختلف مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های‌عمومی به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه: به آدرس: www.imamreza.ac.ir مراجعه نمایند.

۱۰ – معرفی‌‌شدگان رشته‌‌های تحصیلی در دانشگاه علوم‌پزشکی بقیه‌الله (عج): رشته های تحصیلی پزشکی (کد۳۲۰۱۶)، داروسازی (کد۳۲۰۱۸)، پرستاری(کد ۳۲۰۲۰)، مهندسی بهداشت محیط(کد۳۲۰۲۳)کاردانی فوریتهای پزشکی پیش بیمارستانی (کد۳۲۰۲۵) بورسیه سپاه و رشته های تحصیلی پزشکی (کد۳۲۰۱۷) و رشته داروسازی (کد ۳۲۰۱۹) بورسیه نیروی انتظامی در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج).

متقاضیانی که فهرست اسامی آنان در ردیف معرفی ‏شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های‌ تحصیلی دانشگاه فوق اعلام گردیده، لازم است از تاریخ ۹۹/۰۷/۱۴ بمنظور اطلاع  از زمان انجام‌ مراحل مختلف مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های‌عمومی به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه به آدرس: www.bmsu.ac.ir مراجعه نمایند.

۱۱- معرفی‌شدگان رشته های تحصیلی در ‌دانشگاه علوم پزشکی ارتش: رشته‌های‌ تحصیلی پزشکی (کدهای ۳۱۸۲۹ و ۳۱۸۳۲)، دندانپزشکی (کدهای ۳۱۸۳۳و۳۱۸۳۶)، پرستاری (کدهای۳۱۸۳۹ و۳۱۸۴۰) ، تکنولوژی اتاق عمل (کد۳۱۸۴۲)، تکنولوژی پرتوشناسی (کد۳۱۸۴۴)، علوم آزمایشگاهی (کد۳۱۸۴۵)، فناوری اطلاعات سلامت (کد۳۱۸۴۶) ، هوشبری (کد۳۱۸۴۸)، کاردانی فوریتهای پزشکی پیش بیمارستانی (کد۳۱۸۵۱) بورسیه ارتش- رشته تحصیلی دندانپزشکی (کد۳۱۸۳۵) بورسیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی – رشته های تحصیلی پزشکی(کد۳۱۸۳۰)، دندانپزشکی (کد۳۱۸۳۴) و کاردانی فوریتهای پزشکی پیش بیمارستانی (کد۳۱۸۴۹) بورسیه نیروی انتظامی – رشته های تحصیلی پزشکی(کد۳۱۸۳۱)،دندانپزشکی(۳۱۸۳۷) ، پرستاری(کد۳۱۸۳۸)، تکنولوژی اتاق عمل(۳۱۸۴۱)، تکنولوژی پرتوشناسی(کد۳۱۸۴۳)، هوشبری(کد۳۱۸۴۷)و کاردانی فوریتهای پزشکی پیش بیمارستانی (کد۳۱۸۵۰) بورسیه وزارت دفاع در دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران.

متقاضیانی که فهرست اسامی آنان در ردیف معرفی‏ شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های‌ تحصیلی دانشگاه فوق اعلام گردیده، لازم است از تاریخ ۹۹/۰۷/۱۴ به منظور اطلاع  از زمان انجام‌ مراحل مختلف مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های‌عمومی به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه به آدرس: www.ajaums.ac.ir مراجعه نمایند.

۱۲- معرفی‌شدگان رشته های تحصیلی کاردانی و کارشناسی فوریتهای پزشکی پیش بیمارستانی دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: 

معرفی‌شدگان رشته های تحصیلی کاردانی و کارشناسی فوریتهای پزشکی پیش بیمارستانی دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی وابسته به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، لازم است با توجه به استان و شهرستان محل اقامت خود و مطابق جدول شماره (۴) پیوست این اطلاعیه به دانشگاههای علوم پزشکی مشخص شده مراجعه نمایند. معرفی شدگان می‌بایست از تاریخ ۹۹/۰۷/۱۴  قبل از مراجعه به موسسات اعلام شده برای انجام مصاحبه، برای اطلاع از برنامه زمان و مکان، مدارک مورد نیاز و شرایط عمومی و اختصاصی جهت انجام مراحل مصاحبه، معاینه و یا سایر مراحل گزینش به درگاه اطلاع‌رسانی موسسه محل مصاحبه ذبربط مراجعه نمایند.

۱۳- معرفی‌شدگان‌ رشته‌های تحصیلی مربوط به دانشگاه‌ اطلاعـات‌ و امنیت ملی: 

از متقاضیان رشته‌های تحصیلی دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی متعاقباً و بصورت مستقیم از سوی دانشگاه فوق برای انجام مراحل مصاحبه، معاینه و سایر مراحل مختلف گزینش دعوت بعمل خواهد آمد؛ به عبارت دیگر در این مرحله اسامی برای این کدرشته‌ها اعلام نمی‌شود.

۱۴- معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت درکلیه کدرشته‌های تحصیلی پردیسهای دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی-تهران (رشته‌های مخصوص داوطلبان بومی و دارای تعهد استخدام)

متقاضیانی که فهرست اسامی آنان در ردیف معرفی‏ شدگان چند برابر ظرفیت هریک از رشته‌های تحصیلی پردیسهای دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی‌- تهران (وابسته به وزارت آموزش و پرورش) اعلام گردیده، لازم است برای انجام مراحل مختلف مصاحبه اختصاصی و با در دست داشتن مدارک مورد نیاز و براساس برنامه زمانی و آدرسهای اعلام شده در جدول شماره (۳) پیوست این اطلاعیه  اقدام نمایند:

جدول شماره ۱- زمان مصاحبه معرفی شدگان رشته های تحصیلی پردیسهای دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت ذبیر شهید رجایی

شروع مصاحبه: سه شنبه ۹۹/۰۷/۱۵

یادآوری: زمان دقیق انجام مصاحبه اختصاصی از متقاضیان معرفی شده، به وسیله اداره کل آموزش و پرورش محل اقامت و مرکز مجری مصاحبه، تعیین خواهد شد،

معرفی‌شدگان موظفند با مراجعه به سایت اداره کل آموزش و پرورش استان اقامت خود، از زمان و مکان دقیق مصاحبه مطلع شوند. با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ به متقاضیان توصیه می‌شود قبل از تاریخ ۹۹/۰۷/۱۵ از طریق درگاه اینترنتی مندرج در جدول شماره (۳) پیوست این اطلاعیه از مکان و زمان دقیق  مصاحبه خود مطلع شوند.

** انجام مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های عمومی معرفی‌شدگان چندبرابر ظرفیت رشته‌های تحصیلی پردیسهای دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ در دو بخش مجزا به شرح ذیل خواهد بود. معرفی‌شدگان دقت نمایند که در مراحل مورد نظر شرکت نموده باشند.

یادآوری مهم : 

۱- حضور نیافتن در مهلت مقرر برای انجام مصاحبه و سایر مراحل گزینش آن به هر دلیل به منزله انصراف از تحصیل در رشته های مورد نیاز آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تلقی می‌گردد. مسئولیت آن  نیز صرفاً به عهده متقاضی خواهد بود.

۲- انجام مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت های عمومی معرفی شدگان به آموزش و پرورش، با رعایت دقیق مفاد دستورالعمل کنترل و مراقبت کرونا ویروس ۱۹ و فاصله گذاری اجتماعی که به مراکز مجری مصاحبه ابلاغ شده، صورت خواهد گرفت. به متقاضیان توصیه می شود ضمن همراه داشتن مواد ضد عفونی کننده و زدن ماسک درتمام مراحل  انجام مصاحبه و گزینش، نکات بهداشتی را نیز  به طور کامل و به دقت رعایت نمایند.

۳- معرفی شدگانی که مبتلا به کوید ۱۹ شده و درحالت قرنطینه و یا در بیمارستان بستری می باشند به شرطی که درطول مدت  انجام مصاحبه، مدارک و مستندات پزشکی  آنان، توسط والدین متقاضی و یا وکیل قانونی به اداره کل آموزش وپرورش استان معرفی شده، ارائه شود، مصاحبه از این گونه متقاضیان، حداکثر با گذشت یک ماه از آخرین روز مصاحبه، درصورت تأیید سلامت وی توسط پزشک معتمد آموزش وپرورش، در همان استان صورت خواهد گرفت. در راستای صیانت از حقوق سایر متقاضیان آزمون، بعد از انقضای مهلت مقرر،اقدامی میسر نخواهدبود.

۴- متقاضیانی که صلاحیت‌های تخصصی و یا عمومی آنان مورد تأیید آموزش‌ و پرورش قرار نمی‌گیرد از فرایند گزینش نهایی برای دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی حذف خواهند شد.

الف ):نحوه تکمیل و ارسال فرم مشخصات بررسی صلاحیت های عمومی گزینش:

توجه آن دسته از متقاضیان آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ را که اسامی آنان در ردیف معرفی شدگان چند برابر ظرفیت هریک از رشته‌های تحصیلی دانشگاههای فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی اعلام شده است، به رعایت دقیق موارد ذیل جلب می نماید:

۱- پس از تهیه نسخه پرینت فرم اطلاعات فردی (فرم شماره ۱) مندرج در ذیل این اطلاعیه، نسبت به تکمیل دقیق آن و الصاق یک قطعه عکس اقدام و به همراه تصویر صفحات شناسنامه و کارت ملی حداکثر ظرف مدت ۴۸ ساعت از تاریخ انتشار اسامی در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش، به وسیله پست پیشتاز به هسته گزینش آموزش و پرورش استان محل اقامت خود «نشانی مندرج در جدول شماره (۲) مندرج در ذیل این اطلاعیه»  ارسال نمایند.

۲- لازم است در تکمیل فرم اطلاعات فردی دقت کافی معمول ­گردد. بدیهی ­است مسئولیت هرگونه نقص و … در تکمیل فرم به عهده متقاضی خواهد بود.

۳-عدم تکمیل فرم اطلاعات و یا عدم ارسال به موقع آن به هسته گزینش آموزش و پرورش استان بومی، به منزله انصراف از تحصیل در دانشگاه‌های مذکور بوده و برابر مقررات تصمیم مقتضی اتخاذ خواهد شد.

ب): اقدامات لازم برای انجام بخشی از مراحل گزینش و مصاحبه اختصاصی:

 مصاحبه جزئی از شرایط قانونی در مراحل آزمون سراسری برای پذیرش دانشجو معلم دردانشگاه فرهنگیان ودانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی می باشد. انجام مصاحبه اختصاصی صرفاً درمهلت مقرر مندرج در این اطلاعیه امکان پذیرمی‌باشد. انجام مصاحبه مجدد و یا تمدید مهلت اعلام شده، تحت هر شرایطی به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود.

۱-متقاضیان پس از دریافت نتیجه رشته های دارای شرایط خاص آزمون سراسری سال ۱۳۹۹، درصورتی که براساس نتیجه مندرج در کارنامه، جزء معرفی‌شدگان برای انجام مصاحبه در رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیرشهیدرجایی قرار گرفته باشند، باید برای اقدامات  بعدی با مراجعه به  آدرس درگاه اینترنتی اداره کل آموزش و پرورش محل اقامت به شرح جدول شماره (۳) مندرج در ذیل این اطلاعیه اقدام نمایند.

یادآوری ۱ : معرفی شدگان دقت نمایند چنانچه تغییری در مراکز مجری مصاحبه ایجاد گردد متعاقبا از طریق اداره کل آموزش و پرورش استان محل اقامت ویا مرکز مجری مصاحبه، اعلام خواهد شد.

یادآوری ۲ : انجام مصاحبه اختصاصی ازمعرفی شدگان رشته‌های تحصیلی دانشگاه تربیت دبیرشهید رجایی نیز همانند دانشگاه فرهنگیان، در استان محل اقامت، صورت خواهد گرفت.

۲-عدم حضور درمهلت مقرر برای انجام مصاحبه و سایر مراحل گزینش آن به هر دلیل، به منزله انصراف از تحصیل دررشته های مورد نیاز آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیرشهیدرجایی تلقی می‌گردد و مسئولیت آن صرفاً به عهده متقاضی خواهد بود.

۳- عدم حضور در مهلت مقرر برای انجام مصاحبه و سایر مراحل گزینش آن به هر دلیل، به منزله انصراف از تحصیل در رشته ­های مورد نیاز آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیرشهیدرجایی تلقی می‌گردد و مسئولیت آن صرفاً به عهده متقاضی خواهد بود .

۴- از معرفی شدگانی مصاحبه اختصاصی به عمل خواهد آمد که دارای شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه شماره (۲) راهنمای انتخاب رشته و (بخش پیوست­ها) آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ و اطلاعیه‌های اصلاحی بعدی‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور (کسب نمره علمی کل ۶۵۰۰ و بالاتر در زیرگروه گروه آزمایشی مربوط برای مجاز شدن برای انتخاب رشته، داشتن حداقل معدل کل ۱۴ در دوره متوسطه­ی دوم (معدل سه پایه اول، دوم و سوم)، برخورداری از سلامت کامل تن و روان و شرایط مناسب جسمانی برای حسن انجام وظیفه معلمی، داشتن حداکثر سن ۲۴ سال تمام در بدو ورود به دانشگاه (۱/۷/۱۳۷۵ به بعد) و …) باشند. در غیر این صورت انجام مصاحبه اختصاصی، منتفی خواهد بود.

تبصره ): حداقل معدل و حداکثر سن، تحت هر شرایطی تغییر نخواهد کرد.

۵-ویژگی­های جسمانی معرفی ­شدگان چند برابر ظرفیت با رعایت بند ۸ بخش (ج) “شرایط اختصاصی” شرایط و ضوابط پذیرش و تربیت دانشجو معلم متعهد خدمت در رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی، باید توسط پزشک معتمد واجد شرایط آموزش و پرورش، صرفاً در مهلت مقرر در زمان انجام مصاحبه؛ باید مورد تأیید قرار گیرد. در غیر این صورت انجام مصاحبه امکان پذیر نخواهد بود.

۶- معرفی متقاضی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به آموزش و پرورش جهت بررسی صلاحیت‌های عمومی، اختصاصی و همچنین بررسی ویژگی‌های جسمانی به منزله قبولی در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیرشهیدرجایی تلقی نمی­گردد. درصورت تأیید صلاحیت‌های افراد معرفی شده از سوی آموزش وپرورش (موفقیت درمصاحبه اختصاصی و تایید صلاحیت های عمومی)، گزینش علمی نهایی آنان در مقایسه با سایر متقاضیان آزمون، براساس ضوابط و نمرات علمی که در آزمون کتبی (کنکور) کسب نموده‌اند و با در نظر گرفتن اولویت‌های انتخابی متقاضی، توسط سازمان سنجش آموزش کشور صورت خواهد گرفت.

تبصره): تأیید مصاحبه تخصصی متقاضی در هر یک از مراکز مجری مصاحبه، به این مفهوم خواهد بود که صلاحیت تخصصی متقاضی معرفی شده به آموزش وپرورش، برای رشته محل­های انتخابی در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و همچنین دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، مورد تأیید قرار گرفته است. بنابراین درصورت تایید صلاحیت های عمومی (گزینش) متقاضی توسط دبیرخانه هیات مرکزی گزینش، سازمان سنجش آموزش کشور براساس نمره علمی آزمون سراسری و با رعایت ضوابط و مقررات مربوط، گزینش نهایی را انجام خواهد داد.

۷-با توجه به اصلاحات دفترچه شماره (۲) آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ به متقاضیان معرفی شده برای انجام مصاحبه تخصصی، توصیه می‌شود اصلاحات بعدی دفترچه مزبور را از طریق درگاه سازمان سنجش آموزش کشور به دقت مطالعه نموده و براساس آخرین اصلاحات اعلام شده، برای مصاحبه اختصاصی اقدام نمایند.

تبصره): متقاضیان معرفی شده درصورت عدم تمایل به تحصیل در کدرشته محل انتخابی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی می‌توانند در زمان انجام مصاحبه با ارائه درخواست کتبی نسبت به انصراف از تحصیل در دانشگاه­های مزبور اقدام نمودهو یا در مراحل مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت­های عمومی شرکت ننمایند.

۸- تغییر رشته و گرایش، تغییر اولویت، تغییر دوره تحصیلی، انتقال و جابجایی در بین دانشگاه ها و بالعکس در بدو ورود و یا در طول تحصیل تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نخواهد بود.

۹- تغییر سهمیه استان محل خدمت قبل از شروع به کار و ایفای تعهد، تحت هر شرایط اعم از تأهل، تجرد، بُعد مسافت، تکفل، سرپرستی خانواده، فوت والدین و غیره … ممنوع می‌باشد.

۱۰- مسئولیت رعایت شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ از سوی همه متقاضیان و همچنین مقررات نظام وظیفه عمومی (متقاضیان ذکور) در مراحل مختلف آزمون مزبور، به عهده آنان خواهد بود.

۱۱- محل تحصیل پذیرفته­ شدگان پس از ثبت نام قطعی، توسط پردیس­ها در واحدهای تابعه (سطح استان) طبق جدول شماره (۱) صفحه ۳ بخش پیوست دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۹۹ (مندرج در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور) تعیین خواهد شد.

تبصره۱ : در کلاس­هایی که به حدنصاب لازم (حداقل ۲۰ نفر) برای تشکیل در پردیس محل قبولی نرسد، سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان به تشخیص خود نسبت به جابجایی پذیرفته­ شدگان در سطح پردیس­های کشور اقدام خواهد نمود. پذیرفته ­شدگان حق هیچگونه اعتراضی را نخواهند داشت، در غیر اینصورت قبولی آنان “کان لم یکن” تلقی خواهد شد.

تبصره۲ : انتقال و جابجایی در بین پردیس­های دانشگاه فرهنگیان ممنوع می‌باشد.

۱۲-قدرت بینایی: قدرت بینایی (قدرت دید هرچشم حداقل پنج دهم یا هردو چشم بدون عینک و لنز، (حداقل ده بیستم) و نداشتن کوررنگی و انحراف چشم).

تبصره : پس از اصلاح با عینک و لنز، داشتن دید ۱۰/۱۰ هر چشم و داشتن دید حداقل ۲۰/۱۶ در دو چشم، الزامی می باشد.

۱۳- مصاحبه در پردیسهای دانشگاه فرهنگیان (مراکز مجری مصاحبه در استانها) و یا دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی با توجه به گروه آزمایشی مربوط، برای تمامی کدرشته محل­های مورد نیاز آموزش و پرورش مندرج در دفترچه شماره (۲) گروه آزمایشی مربوط، در دانشگاههای مزبور می­باشد.

۱۴- جهت شرکت در مصاحبه به همراه داشتن اصل و تصویر مدارک (کارت ملی، شناسنامه ، دفترچه درمانی درصورت وجود دیپلم ویا گواهی تأیید شده که معدل کل در آن قید شده است ) و یک قطعه عکس ۴ ×۳ که در سال جاری گرفته شده باشد (ترجیحاً عکسی که موقع ثبت­نام در آزمون از طریق پست الکترونیکی به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال شده است)، الزامی است.

۱۵- براساس جدول تعرفه­ های آزمون سراسری، موضوع مصوبه هئیت محترم وزیران در جلسه مورخ ۹۸/۱۱/۰۲ به شماره ابلاغی ۱۴۲۱۲۸/ت ۵۶۹۱۸ هـ مورخ ۹۸/۱۱/۰۶، هر یک از متقاضیان معرفی شده برای هزینه مصاحبه، با رعایت موارد فوق، مبلغ چهار صد و شصت هزار (۴۶۰.۰۰۰) ریال به حسابی که در زمان مصاحبه اختصاصی، توسط ستاد مصاحبه استان اعلام می‌گردد واریز نموده و اصل فیش واریزی را به مرکز مجری مصاحبه تحویل نمایند.

توجه : از متقاضیانی که فاقد شرایط اختصاصی آموزش و پرورش بوده و بدون توجه به ضوابط اعلام شده اقدام به انتخاب رشته نموده ­اند مصاحبه اختصاصی انجام نمی­پذیرد، بنابراین این گونه متقاضیان از واریز مبلغ مزبور خودداری نمایند. بدیهی است مبلغ واریزی برگشت داده نمی‌شود.

۱۶- چنانچه فردی با ارائه اطلاعات نادرست پذیرفته شود و یا متعاقب آن مشخص گردد که شرایط لازم را نداشته است، در هر مرحله از ثبت‌نام، تحصیل و یا استخدام قطعی، قبولی وی لغو می­گردد و حسب مورد مکلف به پرداخت خسارت­های ناشی از آن خواهد بود.

تذکرات مهم:

۱): در صورتی که روزهای تعیین شده برای انجام مصاحبه معرفی­شدگان کفایت ننماید، ممکن است مصاحبه متقاضی در روزهای بعد از تاریخ اعلام شده به متقاضی(حداکثر تا آخرین روز مهلت مقرر در این اطلاعیه برای مصاحبه) ادامه یابد.

۲): از متقاضیان محترم درخواست می‏شود جهت انجام مصاحبه اختصاصی در روز و تاریخ تعیین شده در این اطلاعیه و با در نظر گرفتن یادآوری ذیل جدول شماره (۱)، به محل تعیین شده مراجعه نمایند.

۳): همه معرفی شدگان چند برابر ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی مکلفند فرم شماره ۵ ضمیمه این اطلاعیه درخصوص اعلام آمادگی برای پذیرش و انجام مصاحبه اختصاصی مندرج در ذیل این اطلاعیه را تکمیل و در زمان مراجعه برای انجام مصاحبه اختصاصی (در مهلت مقرر) به مرکز مجری مصاحبه تحویل نمایند.

نحوه ارسال درخواست و یا ارتباط غیرحضوری با سازمان سنجش آموزش کشور

باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواستها به صورت الکترونیکی، متقاضیان در صورت داشتن هر گونه سوال می­توانند به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس: http://darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت نمایند. پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می­شود. متقاضیان می­توانند پس از دریافت شماره و کد رهگیری از طریق پیام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس: http://rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند.

ضمناً متقاضیان درصورت لزوم می توانند سوال یا سوالات خود را از با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور و یا در روزها و ساعات اداری با شماره  تلفن ۴۲۱۶۳-۰۲۱ نیز در میان بگذارند.

 دریافت فایل جدول شماره (۲) – نشانی و شماره تلفن هسته های گزینش وزارت آموزش و پرورش فرمت PDF

دریافت فایل جدول شماره (۳) – آدرس سایت برای انجام مصاحبه تخصصی از معرفی شدگان رشته های پردیس دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی فرمت PDF

دریافت فایل جدول شماره (۴) – محل انجام مصاحبه از معرفی شدگان رشته فوریتهای پزشکی پیش بیمارستانی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ فرمت PDF

دریافت فایل فرم شماره (۱)- اطلاعات فردی برای بررسی صلاحیت عمومی رشته های پردیس دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی فرمت PDF

دریافت فایل فرم شماره (۵) – اعلام آمادگی برای پذیرش مصاحبه رشته های پردیس دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی فرمت PDF

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن