انتشار دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته پذیرش بدون کنکور ۹۹

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته پذیرش بدون کنکور 99 بر اساس سوابق تحصیلی منتشر شد.

به گزارش ایزی تست، دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا” بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (مرحله پذیرش سراسری مهرماه ۹۹) از طریق لینک زیر قابل دریافت است:

دانلود دفترچه پذیرش بدون کنکور ۹۹

فاطمه زرین آمیزی در گفتگو با مهر گفت: دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های تحصیلی پذیرش صرفاً با اعمال سوابق تحصیلی سراسری سال ۱۳۹۹ اصلاح شده است و داوطلبان می‌توانند با مشاهده این دفترچه از میزان ظرفیت رشته محل‌های رشته‌های بدون آزمون مطلع شوند.

وی گفت: ثبت نام و انتخاب رشته داوطلبان متقاضی پذیرش با سوابق تحصیلی که در آزمون سراسری ثبت نام کرده یا نکرده اند، همزمان با انتخاب رشته آزمون سراسری (پذیرش با آزمون) که برنامه زمانی آن در مردادماه اعلام خواهد شد، انجام می‌شود.

ثبت نام و انتخاب رشته داوطلبان متقاضی پذیرش با سوابق تحصیلی که در آزمون سراسری ثبت نام کرده یا نکرده اند، همزمان با انتخاب رشته آزمون سراسری (پذیرش با آزمون) که برنامه زمانی آن در مردادماه اعلام خواهد شد، انجام می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تغییرات ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته‌های بدون آزمون که صرفاً با اعمال سوابق تحصیلی سراسری سال ۱۳۹۹ پذیرش دارند گفت: تعداد رشته‌های کل دوره‌ها از ۱۱ هزار و ۷۴۲ رشته محل به ۸ هزار و ۹۸۷ رشته محل تغییر یافته است. همچنین ظرفیت از میزان ۴۶۱ هزار و ۷۱۰ به میزان ۳۹۱ هزار و ۸۱۴ نفر تغییر کرده است.

وی گفت: تعداد رشته محل‌های دوره‌های روزانه دانشگاه‌ها از ۶۴۵ رشته محل به تعداد ۶۴۰ رشته محل کاهش داشته و ظرفیت نیز از ۲۲ هزار و ۷۲۲ نفر به ۲۱ هزار و ۹۷۳ رسیده است. همچنین تعداد رشته محل‌های دوره‌های نوبت دوم (شبانه) از تعداد ۶۱۷ به تعداد ۶۰۷ رشته محل رسیده و ظرفیت این رشته محل‌ها نیز از ۱۲ هزار و ۲۳۵ نفر به ۱۱ هزار و ۴۳۷ نفر کاهش داشته است.

زرین آمیزی خاطرنشان کرد: میزان رشته محل‌های دانشگاه پیام نور نیز کاهش قابل توجهی داشته است. تعداد رشته محل‌های بدون آزمون دانشگاه پیام نور از ۷ هزار و ۵۴۸ رشته محل به ۴ هزار و ۸۴۲ رشته محل رسیده است و همچنین ظرفیت پذیرش نیز از ۳۴۸ هزار و ۲۳۰ نفر به تعداد ۱۶۴ هزار و ۳۸۵ نفر کاهش داشته است.

وی گفت: دوره‌های آموزش عالی غیرانتفاعی تغییرات محسوسی نداشته است و تعداد رشته محل‌ها از ۲ هزار و ۸۶۸ به ۲ هزار و ۸۳۳ رشته محل رسیده و ظرفیت پذیرش نیز از تعداد ۱۹۱ هزار و ۴۹۰ نفر به ۱۸۹ هزار و ۱۱۰ نفر رسیده است.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: رشته محل‌های پردیس‌های بین المللی دانشگاه‌ها از ۲۳ رشته محل به ۲۴ رشته محل رسیده و ظرفیت پذیرش نیز از ۷۳۵ نفر به ۷۶۵ نفر افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: دوره‌های مجازی دانشگاه‌های دولتی با ۱۴ رشته محل و ظرفیت ۱۴۸۰ نفری و همچنین دوره‌های مجازی دانشگاه‌های غیر انتفاعی با ۲۷ رشته محل و ظرفیت ۲۷۰۰ نفری تغییری نسبت به گذشته نداشته اند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: شرایط جدید ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های تحصیلی پذیرش صرفاً با اعمال سوابق تحصیلی سراسری سال ۱۳۹۹ اعلام شده است و به داوطلبان متقاضی رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها توصیه می‌شود دفترچه اصلاح شده پذیرش رشته‌های با سوابق تحصیلی را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت و مشاهده کنند.

به گزارش مهر، پیش از این قرار بود ثبت نام و انتخاب رشته رشته‌های صرفاً با سوابق تحصیلی دانشگاه‌ها برای پذیرش مهرماه ۹۹ از ۲۰ اسفند ۹۸ آغاز شود که به دلیل همه گیری ویروس کرونا و تعطیلی دانشگاه‌ها این امر منتفی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن