انتخاب رشته بیش از نیمی از مجازها در کنکور ۱۴۰۲

با توجه به آمار مربوط به انتخاب رشته ۱۴۰۲، یک میلیون و ۶۰ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته در کنکور ۱۴۰۲ بودند که از این تعداد بیش از ۶۰۰ هزار نفر اقدام به انتخاب رشته کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر در گفتگو با دکتر علیرضا کریمیان مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، وی افزود: انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسری از ۳۱ مرداد ماه آغاز شده بود و پس از تمدید ۷ شهریور ماه به پایان رسید.

آمار مربوط به انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲

وی گفت: یک میلیون و ۶۰ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته در ۵ گروه آزمایشی آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ در دوره‌های مختلف روزانه، شبانه، پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس‌های بین المللی و دانشگاه فرهنگیان شده اند.

مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: با پایان مهلت انتخاب رشته بیش از ۶۰۰ هزار نفر نسبت به انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ اقدام کرده اند. البته آمار انتخاب رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی به جز رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی شامل این آمار نمی‌شود.

تعداد نفرات انتخاب رشته کننده صرفا بر اساس سوابق تحصیلی

وی گفت: همچنین بیش از ۴۲ هزار نفر از متقاضیانی که در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ شرکت نکرده‌اند برای انتخاب رشته‌های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام و انتخاب رشته کرده اند.

کریمیان با اشاره به ضرورت مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته، اطلاعیه‌ها و به خصوص دو اطلاعیه صادر شده در مورد اصلاحات دفترچه‌های انتخاب رشته، گفت: فرصت انتخاب رشته‌های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی فردا پنجشنبه ۹ شهریور به پایان می‌رسد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: داوطلبان پس از انتخاب رشته و تأیید نهایی کدرشته‌های انتخابی، شماره ۱۵ رقمی به عنوان رسید انتخاب رشته دریافت می‌کنند و داوطلبانی که قبلاً انتخاب رشته کرده‌اند در صورت تمایل در فرصت باقیمانده می‌توانند نسبت به مشاهده و ویرایش فرم انتخاب رشته اقدام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن