هزار کنکوری بورس دانش می شوند

معاون بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان جزئیات بورس دانش را تشریح کرد و گفت: هزار نفر از داوطلبان کنکور بورس دانش دریافت می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر در گفت و گو با دکتر محمدجواد سلمانپور وی با اشاره به بورس دانش گفت: بورس دانش یک فرصتی است برای افرادی که قصد دارند در رشته‌های فنی و مهندسی، علوم پایه و برخی از رشته‌های علوم انسانی ادامه تحصیل دهند.

وی ادامه داد: هدف اصلی بورس دانش ایجاد فرصت برای نخبگان کشور است تا در رشته‌های راهبردی مورد نیاز امروز و آینده کشور تحصیل کنند.

رشته های دارای بورس در دفترچه کنکور درج شده است

معاون بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان افزود: این فرصت امسال برای یک هزار نفر از دانش آموزانی که داوطلب کنکور هستند ایجاد شده و در دفترچه کنکور نیز درج شده است.

رشته های دارای بورس دانش

وی گفت: بورس دانش به دانش آموزانی که علاقمند هستند در رشته‌های فنی و مهندسی، علوم پایه و برخی از رشته‌های علوم انسانی تعلق می‌گیرد و داوطلبان از این طریق وارد دانشگاه‌های برتر کشور می‌شوند.

مصاحبه علمی برای انتخاب افراد منتخب بورس دانش

سلمانپور با بیان اینکه داوطلبان در زمان انتخاب رشته می‌توانند رشته‌های دارای بورس دانش را انتخاب کنند، افزود: بعد از انتخاب رشته، سازمان سنجش آموزش کشور سه برابر ظرفیت یعنی ۳ هزار نفر را به معاونت بورس سازمان امور دانشجویان معرفی می‌کند، سپس این داوطلبان برای مصاحبه علمی به هیأت‌های استانی در هر استان معرفی می‌شوند و افراد منتخب توسط هیأت‌های مذکور به سازمان امور دانشجویان معرفی می‌شوند.

وی ادامه داد: سپس سازمان امور دانشجویان پس از جمع بندی، اسامی منتخبین را برای اعلام به داوطلبان به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال می‌کند.

مزایای دریافت بورس دانش

سلمانپور با اشاره به مزایای بورس دانش افزود: دانشجویان بورس دانش علاوه بر اینکه تحصیل آنها طی ۴ سال دوره کارشناسی رایگان بوده و شهریه و هزینه خوابگاه نمی‌پردازند، ماهانه مقرری مشخصی نیز دریافت می‌کنند. همچنین این دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و مقاطع بالاتر در اولویت بورس دانش خواهند بود، این اولویت تا عضویت هیأت علمی می‌تواند استمرار پیدا کند.

وی همچنین یادآور شد: این دانشجویان طی چهار سال مقطع کارشناسی بورس دانش هستند ولی اگر با افت تحصیلی مواجه شوند، ممکن است لغو بورس شوند. بورس دانش بین دانشگاه‌های برتر کشور توزیع شده و رشته‌های آن و سهمیه دانشگاه‌ها مشخص شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن