اطلاعیه اعلام زمان برگزاری، نحوه دریافت کارت و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون سراسری نوبت اول ۱۴۰۳

اطلاعیه اعلام زمان برگزاری، نحوه دریافت کارت و محل رفع نقص کارت شرکت در کنکور سراسری نوبت اول ۱۴۰۳ منتشر شد.

به گزارش ایزی تست، بنابر اعلام سازمان سنجش، به اطلاع داوطلبان شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ (نوبت اول) می‌رساند آزمون اختصاصی هر یک از گروه‌های آزمایشی در تاریخ‌های اعلام شده به شرح ذیل در ۴۱۲ شهرستان و بخش مختلف کشور (به شرح جدول شماره ۱ مندرج در ذیل اطلاعیه) برگزار خواهد شد.

گروه آزمایشی تاریخ برگزاری آزمون
علوم ریاضی و فنی صبح پنجشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
علوم انسانی
هنر بعدازظهر پنجشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
زبان های خارجی بعدازظهر پنجشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
علوم تجربی صبح جمعه  ۱۴۰۳/۰۲/۰۷

الف – نحوه و زمان پرینت برگ راهنما و کارت شرکت در آزمون

کارت‌های شرکت در آزمون همه داوطلبان به همراه راهنمای شرکت در آزمون از روز دوشنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ لغایت روز چهارشنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ در سامانه جامع آزمون سراسری مندرج (در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور) برای مشاهده و پرینت فعال خواهد شد. داوطلبان باید با ورود به کارپوشه خود از طریق درج کدملی / شناسه یکتا و رمز عبور یک نسخه پرینت از راهنما و کارت شرکت در آزمون تهیه نمایند داوطلبانی که در ۲ گروه آزمایشی متقاضی شده‌اند (یک گروه آزمایشی اصلی علوم ریاضی، علوم انسانی و علوم تجربی به همراه یکی از گروههای آزمایشی هنر یا زبانهای خارجی) دارای ۲ کارت هستند.
داوطلبان باید طبق تاریخ و آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند.
برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است. در صورت مشاهده نقص احتمالی در کارت شرکت در آزمون باید مطابق بند «پ» این اطلاعیه” به واحدهای رفع نقص کارت اعلام شده در جدول شماره ۲ (ذیل همین اطلاعیه) مراجعه نمایید.
یادآوری مهم: با توجه به اینکه روش ورود به سامانه جامع آزمون سراسری و کارپوشه داوطلبان از طریق وارد کردن کدملی | شناسه یکتا و رمز عبور و سپس دریافت کد تایید ارسالی توسط سامانه به شماره تلفن همراه اعلام شده در زمان ثبت نام است، ضرورت دارد در زمان ورود به سامانه جامع شماره تلفن همراه اعلام شده زمان ایجاد حساب کاربری در دسترس باشد.

ب – محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون

محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی، علوم تجربی، هنر و زبان‌های خارجی بر مبنای شهرستان انتخابی آنان که در تقاضانامه ثبت نام مشخص کرده‌اند به شرح جدول شماره ۱ و آدرس محل رفع نقص به شرح جدول شماره ۲ مندرج (در ذیل این اطلاعیه) است.
تذکر مهم: در این آزمون تغییر گروه آزمایشی، ثبت نام جدید و تغییر حوزه امتحانی به هیچ وجه امکان‌پذیر نیست. لذا از مراجعه به واحدهای رفع نقص کارت، برای این موارد جداً خودداری شود.

پ- درصورت مشاهده مغایرت در مندرجات کارت شرکت در آزمون داوطلبان لازم است به شرح زیر اقدام نمایند:

۱- با توجه به دریافت اطلاعات شناسنامه‌ای داوطلبان از سامانه ثبت احوال امکان ویرایش اطلاعات شناسنامه‌ای وجود ندارد. لذا چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای ۱، ۲، ۳، ۴، ۱۲ و ۱۳ (اطلاعات شناسنامه ای) کارت شرکت در آزمون شما وجود دارد ضروری است موارد مغایرت را از اداره ثبت احوال شهر یا منطقه محل سکونت خود پیگیری نمایید.

۲- با توجه به اینکه تمامی داوطلبان مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند چنانچه نسبت به مندرجات کارت شرکت در آزمون در بندهای ۶، ۱۵، ۱۶، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ شامل سال اخذ و نوع دیپلم، کد دانش آموزی و منطقه اخذ دیپلم، عنوان مدرک پیش دانشگاهی، منطقه یا ناحیه اخذ پیش دانشگاهی و کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی مغایرتی مشاهده شد لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصیلی خود مراجعه و از آن طریق نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایید.

۳- چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای ۱۴، ۱۸، ۱۹، ۲۰، ۲۱ و ۲۵ شامل محل تولد، معدل کتبی نهایی دیپلم، محل اخذ مدرک ماقبل دیپلم، محل اخذ مدرک دیپلم، محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی، وضعیت تحصیلی و اشتغال مشاهده نمودید لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ منحصراً به درگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور (قسمت و یرایش اطلاعات) مراجعه و با توجه به توضیحات مندرج در درگاه نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایید.

۴- چنانچه نسبت به اطلاعات مندرج در بندهای ۱-۴، ۲-۴، ۳-۴ و ۴-۴ به شرح ذیل معترض هستید ضروری است برای بررسی موضوع در روز چهارشنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ (صبح از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۰۰ و بعد از ظهر از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۸:۰۰) به نماینده سازمان سنجش مستقر در واحد رفع نقص حوزه مربوطه براساس جدول شماره ۲ (ذیل همین اطلاعیه) مراجعه نمایید.

۴-۱- مغایرت در بندهای ۲ و ۸ (جنسیت و معلولیت)

۴-۲- چنانچه شماره داوطلبی شما چه به صورت عددی و یا به صورت حروف ناخوانا است.

۴-۳- چنانچه کارت شرکت در آزمون شما فاقد عکس بوده و یا عکس روی کارت دارای اشکالاتی از جمله اشتباه عکس، فاقد مهر، عدم وضوح و… است باید در روز اعلام شده شخصاً با همراه داشتن ۳ قطعه عکس ۳*۴ (در سال جاری تهیه شده باشد)، کارت ملی و با شناسنامه عکس دار به نماینده سازمان سنجش مستقر در واحد رفع نقص حوزه مراجعه نمایید. در غیر این صورت مطابق ضوابط با شما رفتار خواهد شد. در صورتی که در این خصوص کارت داوطلب دارای اشکال است و تا روز قبل از آزمون نسبت به رفع آن اقدام ننماید مطابق مقررات مربوط به تخلف و تقلب با وی رفتار خواهد شد.

۴-۴- برای آن دسته از داوطلبانی که یکی از بندهای مربوط به معلولیت را در تقاضانامه ثبت نام علامت‌گذاری نموده و پس از استعلام از سازمان بهزیستی معلولیت آنان مورد تایید قرار گرفته در مقابل عنوان معلولیت در کارت شرکت در آزمون، نوع معلولیت و شدت آن درج شده است چنانچه داوطلبی یکی از بندهای مذکور را علامت‌گذاری نموده لیکن معلولیت ایشان مورد تایید قرار نگرفته است و بند معلولیت وی حذف شده لازم است در روز اعلام شده با همراه داشتن گواهی معلولیت که از سازمان بهزیستی محل سکونت خود دریافت نموده، مراتب را سریعاً به واحد رفع نقص اطلاع دهد تا قبل از برگزاری آزمون وضعیت وی مشخص شود.

۵- چنانچه سهمیه درخواستی داوطلب غیر از سهمیه مناطق بوده و در بند ۱۷ کارت شرکت در آزمون وی سهمیه مناطق درج لازم است متقاضیان استفاده از سهمیه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران، رزمندگان ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت جهاد کشاورزی و رزمنده داوطلب بسیجی و همچنین همسر و فرزندان آنان جهت اعلام مغایرت حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ منحصراً به سامانه جامع آزمون سراسری در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قسمت ویرایش اطلاعات کارت مراجعه و با توجه به توضیحات مندرج در سامانه مذکور نسبت به اصلاح موارد اقدام نمایند تا در صورت تایید سهمیه توسط ارگان مربوط بعد از برگزاری آزمون سهمیه مورد نظر برای وی اعمال شود. ضمناً تأکید میشود داوطلبانی که در مرحله اول ثبت نام متقاضی استفاده از سهمیه بودند ولی سهمیه آنان به هر دلیل از طرف ارگان ذیربط مورد تایید قرار نگرفته لازم است برای بررسی و روشن شدن وضعیت سهمیه خود (بعد از اقدام به ویرایش) به ارگانهای ذیربط نیز مراجعه نمایند.

۶- داوطلبان هر یک از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی در صورت علاقه مندی به رشته علوم ورزشی (ردیف ۱ جدول زیر) باید نسبت به انتخاب مورد مربوط و پرداخت هزینه آزمون عملی از از روز یکشنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ تا روز جمعه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۴/۰۸ از طریق سامانه جامع آزمون سراسری اقدام نمایند.

نکته مهم: داوطلبانی مجاز به شرکت در آزمون عملی رشته علوم ورزشی خواهند بود که اولاً نسبت به پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی در بازه زمانی اعلام شده و اعلام علاقه مندی به این رشته اقدام نموده و ثانیاً در جلسه آزمون گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی، علوم انسانی و علوم تجربی در یکی از آزمونهای سراسری نوبت اول و یا دوم و (یا هر دو نوبت) سال ۱۴۰۳ حاضر باشند.

۷- داوطلبان گروه آزمایشی هنر در صورت علاقه مندی به رشته‌های پذیرش با آزمون مندرج در جدول زیر به منظور شرکت در آزمون عملی باید نسبت به انتخاب حداکثر دو مجموعه از رشته‌های تحصیلی جدول زیر (موارد ۲ الی ۱۴) و پرداخت هزینه آزمون عملی از روز یکشنبه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ تا روز جمعه به تاریخ ۱۴۰۳/۰۴/۰۸ از طریق سامانه جامع آزمون سراسری اقدام نمایند.

نکته مهم: داوطلبانی مجاز به شرکت در آزمون عملی خواهند بود که اولا نسبت به پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی در بازه زمانی اعلام شده و اعلام علاقمندی به یک رشته یا رشه‌ها اقدام نموده و ثانیا در جلسه آزمون گروه آزمایشی هنر در یکی از آزمون‌های سراسری نوبت اول و یا دوم (ویا هر دو نوبت) سال ۱۴۰۳ حاضر باشند.

ردیف عنوان رشته ها
۱ علوم ورزشی
۲ نقاشی، ارتباط تصویری، طراحی پارچه، طراحی لباس، گرافیک و آموزش هنر
۳ طراحی صنعتی
۴ ادبیات نمایشی
۵ مجسمه سازی
۶ نوازندگی موسیقی ایرانی: شامل سازهای (۱- تار، ۲- سه تار، ۳- عود، ۴- نی، ۵- قانون، ۶-قیچک، ۷- سنتور، ۸-کمانچه)
۷ نوازندگی موسیقی جهانی: شامل سازهای (۱- سازهای بادی چوبی، ۲- سازهای بادی برنجی، ۳- سازهای زهی ( ویلن، ویولا،  ویلنسل، کنتربای)، ۴- پیانو، ۵- گیتار)
۸ کتابت و نگارگری
۹ آهنگسازی
۱۰ بازیگری
۱۱ طراحی صحنه
۱۲ نمایش عروسکی
۱۳ عکاسی
۱۴ سینما

۸- آن دسته از داوطلبان علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که پذیرش در آن‌ها به روش با آزمون صورت می‌پذیرد باید ضمن شرکت در آزمون برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به اطلاعیه اعلام نتیجه اولیه آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ (نیمه دوم مرداد ماه سال ۱۴۰۳) مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان مراجعه نمایند.

یادآوریهای مهم

۱- فرآیند برگزاری آزمون صبح‌ها راس ساعت ۸:۰۰ (هشت) و بعد از ظهر ساعت ۱۴:۳۰ (دو و نیم بعد از ظهر) آغاز می‌شود و درب حوزه‌های امتحانی به ترتیب رأس ساعت ۷:۳۰ صبح و ۱۴:۰۰ (دو بعد از ظهر) بسته خواهد شد لذا از ورود داوطلبان پس از بسته شدن درب حوزه‌های امتحانی ممانعت بعمل خواهد آمد.

۲- هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی مربوط لازم است اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس دار، چند مداد سیاه نرم پررنگ، مداد تراش، مداد پاکن و یک سنجاق و یا سوزن همراه داشته باشد.

۳– داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی از جمله کیف دستی، ساک دستی، هرگونه دستگاه ارتباطی و الکترونیکی (از قبیل پیجر، تلفن همراه، تبلت، قلم نوری، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند، هندزفری و…)، کیف، جزوه کتاب، ماشین حساب، هرگونه نت و یادداشت و نظایر آن و همچنین وسایل شخصی به جلسه آزمون اکیداً خودداری نمایند. بدیهی است که همراه داشتن هر کدام از وسایل مندرج در این بند دارای تبعات زیر خواهد بود:

۳-۱- به عنوان تقلب و تخلف تلقی و با داوطلبان ذیربط براساس قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون‌های سراسری که بخشی از آن در بند «ث» همین اطلاعیه درج شده، رفتار خواهد شد.

-۳-۲- در صورت همراه داشتن وسایل ذکر شده و تحویل آن‌ها به هنگام ورود به محل حوزه در صورت مفقود شدن وسایل، حوزه برگزاری هیچگونه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

۳-۳- تأکید میشود همراه داشتن تلفن همراه حتی به صورت خاموش در جلسه آزمون، موجب محرومیت از گزینش در آزمون خواهد شد.

۴- تعداد کارت شرکت در آزمون قابل دریافت برای داوطلبان با توجه به ثبت نام آن‌ها در گروه های آزمایشی به شرح جدول ذیل خواهد بود:

ردیف  گروه آزمایشی  تعداد و نوع کارتهایی که میتوانند دریافت کنند
۱ علوم ریاضی فقط کارت ورود به جلسه آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی
۲ علوم انسانی فقط کارت ورود به جلسه آزمون گروه آزمایشی علوم انسانی
۳ علوم تجربی  فقط کارت ورود به جلسه آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی
۴ هنر ۱- کارت ورود به جلسه گروه آزمایشی هنر
۲- کارت ورود به جلسه یکی از گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی (در صورتی که قبلاً در آن‌ها ثبت نام نموده اند)
۵ زبان های خارجی ۱- کارت ورود به جلسه گروه آزمایشی زبان های خارجی
۲- کارت ورود به جلسه یکی از گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی (در صورتی که قبلاً در آن‌ها ثبت نام نموده اند)

۵- برای اطلاع از تعداد سؤالات و مدت پاسخگویی دفترچه‌های سؤال هر گروه آزمایشی و همچنین نکات مهم در خصوص پاسخنامه‌ها ضرورت دارد راهنمای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ نوبت اول را که همراه کارت شرکت در آزمون از طریق سامانه جامع آزمون سراسری قابل دریافت است به دقت مطالعه نمایید.

۶- با توجه به اینکه سازمان سنجش آموزش کشور در جهت بهبود و ارتقاء کیفی حوزه‌های برگزاری آزمون نیاز به نظرات شما به عنوان معتبرترین منبع اخذ داده و اطلاعات برای ارزیابی حوزه‌ها دارد خواهشمند است نسبت به تکمیل نمودن پرسشنامه ارزیابی حوزه امتحانی خود در آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ (نوبت اول) از تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ لغایت ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ بصورت اینترنتی از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اقدام نمائید.

۷- داوطلبان در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل در فرآیند برگزاری برای آن‌ها لازم است حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی. https://request.sanjesh.org با این سازمان مکاتبه نمایند درخواست‌های واصله بعد از تاریخ فوق قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود.

۸- رعایت پوشش اسلامی در حوزه‌های برگزاری آزمون الزامی است.

قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون های سراسری

ماده ۵- تخلفات و جرایم در این قانون مشتمل بر موارد زیر است:
الف- ارتکاب هرگونه عملی که موجب بی نظمی در برگزاری آزمون شود یا همراه داشتن هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاههای حافظه دار.
ب- ارتکاب هرگونه عمل خلاف مقررات که آزمون داوطلب را از نظر علمی خدشه دار سازد از قبیل:
۱- ارائه مدرک یا گواهی مجعول یا تصویر گواهی مجعول برای شرکت در آزمون.
۲- تبانی با داوطلبان یا افراد خارج از حوزه امتحانی یا دست اندرکاران آزمون از قبیل عوامل اجرایی و طراحان سؤال برای تخلف در آزمون.
۳- ثبت نام در آزمون با هویت مجعول یا شرکت در جلسه آزمون به جای داوطلب اصلی.
ج- استفاده از هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاههای حافظه دار.
د- کمک به داوطلب خارج از ضوابط برگزاری آزمون برای پاسخ به سؤالات.
ه- دسترسی غیرمجاز به اطلاعات مربوط به داوطلبان یا استفاده غیر مجاز از آن‌ها.
و- هرگونه تغییر غیرمجاز سؤالات، اوراق و پاسخنامه های داوطلبان یا سایر مدارک و دفاتر مربوط به آزمون.
ز- افشای سوالات آزمون یا تلاش در جهت دستیابی و افشای آن یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون به هر نحو.
ح- خرید یا فروش سؤالات آزمون یا پاسخ آن‌ها یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون اعم از اینکه سؤالات یا پاسخ آن‌ها واقعی یا غیرواقعی باشد.
ماده ۶- هیأتهای رسیدگی به تخلفات، صلاحیت صدور حکم به مجازاتهای زیر را درباره متخلفان دارند:
الف- درمورد مشمولان بند (الف) (ماده ۵): اخطار کتبی با درج در پرونده داوطلب و اعلام به مراجع ذی ربط یا محرومیت از گزینش در آزمون همان سال.
ب- در مورد مشمولان بند (ب) یا بند (ج) (ماده ۵): محرومیت از گزینش علمی در آزمون همان سال و ابطال قبولی داوطلب در همان سال و محرومیت از شرکت در آزمون از یک تا ده سال بعد.
تبصره- آرای هیأتهای بدوی جز در مورد مشمولان بند (الف) (ماده ۶) این قانون قابل تجدید نظر خواهی در هیأت تجدیدنظر رسیدگی به تخلفات در آزمون ها است.
ماده ۷- در مورد مشمولان بندهای (د)، (ه)، (و)،( ز) و (ح) ماده (۵) هیأت های رسیدگی متهم را برای رسیدگی و اعمال جزای نقدی از ده میلیون (۱۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال تا یک میلیارد)( ۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰) ریال یا حبس از یک تا پنج سال یا هر دو مجازات به محاکم دادگستری معرفی مینمایند.
ماده ۸– ارتکاب هر یک از اعمال موضوع ماده (۵) چنانچه در قالب عضویت در یک گروه یا شبکه باشد، موجب تشدید مجازات میشود و تشکیل دهنده و سرکرده گروه یا شبکه به حداکثر مجازات محکوم میشود. مجازات هر یک از اعضاء که در ارتکاب تخلفات و جرایم فوق دخالتی نداشته باشند حسب مورد حداقل مجازات ذکر شده برای مرتکب است.
ماده ۹- رسیدگی در هیأتهای رسیدگی به تخلفات در آزمون ها مانع از رسیدگی برابر سایر قوانین جزایی یا رسیدگی در هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری یا هیأتهای انتظامی اعضای هیأت علمی یا کمیته های انضباطی دانشجویان نیست و مرتکب علاوه بر مجازات مندرج در مواد (۶) و (۷) این قانون به مجازات مقرر در سایر قوانین و مقررات محکوم میشود.
ماده ۱۰- در صورت محکومیت قطعی فردی به یکی از مجازاتهای مندرج در این قانون، به استثنای مجازات مندرج در بند (الف) (ماده۶)، هیات رسیدگی به تخلفات در آزمون ها، قبولی وی در آزمون را ابطال مینماید. در این صورت مؤسسه آموزشی مربوط از صدور و اعطای هرگونه گواهی یا مدرک به وی خودداری خواهد نمود، و چنانچه گواهی فارغ التحصیلی به وی اعطاء شده باشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت آموزش و پرورش یا دانشگاه آزاد اسلامی ملزم به ابطال آن گواهی هستند.
ماده ۱۱- چنانچه با بررسیهای فنی و علمی، بین نمرات و رتبه اکتسابی داوطلب و سوابق تحصیلی وی مغایرتهای غیرمتعارف مشهود و اساسی از قبیل‌ عدم تطابق معدل دیپلم و دوره پیش دانشگاهی با رتبه و نمره اکتسابی در آزمون وجود داشته باشد، با تأیید هیأتهای بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمونها از داوطلب در یک یا چند درس عمومی و اختصاصی امتحان مجدد به عمل میآید. تعیین وضعیت نهایی آزمون این داوطلب، بر اساس نتایج حاصل از امتحان مجدد بر عهده هیأت بدوی است.
ماده ۱۲- هر مؤسسه یا آموزشگاه علمی و آموزشی که برای افزایش آمادگی داوطلبان شرکت در آزمونهای مورد بحث این قانون فعالیت میکند، چنانچه در تخلفات ماده (۵) مشارکت داشته باشد، مجوز تأسیس آن لغو میشود و مدیران مسئول آن‌ها، علاوه بر محرومیت دائمی از تأسیس و اداره این گونه مراکز، به مجازات های پیش بینی شده در این قانون و سایر قوانین محکوم میشوند، و چنانچه مؤسسه یا آموزشگاه فاقد مجوز باشد، مجازات مدیران مسئول آن‌ها حداکثر مجازات مندرج در ماده (۶) است.
تبصره- در مورد آموزشگاه هایی که فاقد مجوز باشند علاوه بر اقدام مراجع قانونی ذیربط مدعی العلوم نیز میتواند رأساً نسبت به اعلام جرم و پیگیری تخلفات آنان اقدام نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن