آشنایی با مراحل فارغ‌ التحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی

در این قسمت به آشنایی با مراحل فارغ‌ التحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی برای مقطع تحصیلی کارشناسی می‌ پردازیم..

به گزارش خبرگزاری فارس،  در این قسمت به توضیح درباره مراحل فارغ‌ التحصیلی مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی و مدارکی که در این فرآیند لازم است می‌ پردازیم.

مدارک لازم فارغ التحصیلی برای ارائه به امور بایگانی واحد:

_ تصویر شناسنامه از تمامی صفحات

_ تصویر کارت ملی پشت و رو

_ تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت عکس ۳×۴ رنگی زمین روشن بدون پشت نویسی (خانم‌ ها با حجاب کامل و بدون آرایش و زیور آلات استفاده از مقنعه به طوری که گردی صورت مشخص باشد و آقایان بدون کلاه و عینک آفتابی و زیور آلات حالت متعارف مو و محاسن طوری که گوش‌ ها نمایان باشد)

_ ارائه دو تمبر مالیاتی هزار تومانی

_ واریز مبلغ ۵۰ هزار تومان از طریق سامانه آموزشیار

 چه افرادی می‌ توانند فارغ‌ التحصیل شوند؟

دانشجویان که کلیه واحدهای درسی رشته مربوطه را برابر سرفصل مصوب طبق برنامه معمول دانشگاه آزاد اسلامی با موفقیت گذرانده باشند و در نهایت موفق به اخذ معدل کل دست کم ۱۲ شده باشند دانش‌ آموخته شناخته می‌شوند.

مراحل آموزشی فارغ‌ التحصیلی دانشگاه آزاد

در صورتی که دانشجویان از تمام دروس نمره قبولی کسب کرده، از موجود بودن اصل مدرک تحصیلی پایه، تاییدیه تحصیلی و ریز نمرات خود اطمینان حاصل کردند می‌ توانند به واحدهای آموزش دانشگاه خود مراجعه و اعلام کنند و پرونده نامبرده توسط کارشناسان آموزشی از بایگانی دریافت شده پرونده برای بررسی نهایی و صدور فرم تسویه حساب به اداره دانش آموختگان واحد سال ارسال می‌ شود.

پس از تحویل فرم تسویه حساب دانشجویان مشمول نظام وظیفه به مراجعه به بخش مشمولین واحد برگه لغو معافیت را دریافت  کرده و پس از تکمیل کلیه موارد مندرج در تسویه حساب یک نسخه حساب تکمیل شده به اداره دانش‌ آموختگان واحد تحویل می‌ دهند.

پرونده پس از بررسی نهایی در اداره دانش آموختگان واحد مدرک گواهی موقت را صادر می کند لذا دانش‌ آموختگان حائز شرایط دریافت مدرک با مراجعه به اداره دانش آموختگان جهت دریافت مدرک اقدام ‌کنند.(  گواهینامه موقت از زمان صدور تاریخ مندرج در مدرک به مدت ۶ ماه اعتبار دارد)

در این فاصله اداره دانش آموختگان واحد نسبت به صدور و ارسال دانشنامه برای تایید سازمان مرکزی دانشگاه اقدامات لازم صورت گرفته و از ۶ ماه دانش آموخته با در دست داشتن گواهینامه موقت برای دریافت دانشنامه به اداره دانش آموختگان واحد مراجعه می‌ کند‌.

دقت داشته باشید دانش آموختگان که وام وزارت علوم را دریافت کرد ه اند تا تسویه حساب کامل مدرک دانشنامه خود را نمی توانند دریافت کنند.

 مدارک لازم جهت دریافت مدرک تحصیلی کارشناسی دانشگاه آزاد (دانشنامه)

-کارت هوشمند پایان خدمت دوره ضرورت

-کارت هوشمند معافیت دائم پزشکی یا کفالت

-برگه معافیت موقت بدون غیبت در مدت اعتبار آن

-گواهی اشتغال به تحصیل با دارا بودن معافیت تحصیلی در مدت اعتبار آن

-گواهی صادره از نیروهای مسلح مبنی بر استخدام

-گواهی صادره از نیروهای مسلح مبنی بر اشتغال خدمت کارکنان وظیفه

-گواهی اشتغال به خدمت متعهدین خدمت

-برگه آماده به خدمت بدون غیبت در مدت اعتبار آن

فرآیند ثبت درخواست فارغ‌ التحصیلی در آموزشیار

با مراجعه به سامانه و ورود به بخش (درخواست/ مجوز /ارسال /پیگیری درخواست دانشجو) از بخش درخواست جدید طبقه بندی موضوع درخواست امور وکلا و دست را انتخاب کنید موضوع درخواست امور فارغ التحصیلی انتخاب کنید.

بعد از تایید درخواست دانشجو می‌ تواند قسمت ارسال درخواست چیزی درخواست ای با موضوع درخواست صدور مدرک فارغ التحصیلی انتخاب از ثبت کنند.

در مرحله بعد قسمت( جستجوی درخواست‌ ها )و با انتخاب ستون پرداخت الکترونیکی اقدام به پرداخت هزینه های تعیین شده کنید.

 پس از انجام پرداخت الکترونیکی مومق درخواست صدور مدرک دانشجو برای کارشناسی امور فارغ التحصیلان فعال شده و امکان بررسی فراهم می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن